5 minut do Poděbrad

Připravili jsme pro Vás hypoteční kalkulačku, které Vám umožňuje orientačně vypočítat výši hypotéky a jednotlivých splátek na základě aktuálních úrokových sazeb, hodnoty nemovitosti, vlastních zdrojů a doby splatnosti.


Kontakt na hypotéční poradce

Neváhejte kontaktovat pro nezávaznou bezplatnou konzultaci naše profesionály na hypotéční poradenství.

Stone & Belter s.r.o.
Petr Horčička
telefon: 608 957 817, email:
petr.horcicka@sbelter.cz
http://www.stoneandbelter.cz/

Postup prodeje

1. Navštivte nás v našem klientském centru v Praze 10. Naši makléři Vám pomohou s výběrem pozemku.

2. Na základě vašeho výběru uzavřete rezervační smlouvu a zaplatíte rezervační poplatek 200.000,- Kč.

3. Po vydání stavebního povolení (předpoklad jaro 2024) s námi uzavřete smlouvu o smlouvě budoucí kupní a uhradíte vlastní zdroje ve výši 15% z kupní ceny pozemku.

4.  Až poté, co vybudujeme kompletní infrastrukturu a komunikace (předpoklad je léto 2025) a vše řádně zkolaudujeme, Vás vyzveme k úhradě doplatku kupní ceny a k uzavření kupní smlouvy.

5. Poté, co se stanete majiteli pozemku, můžete zažádat na stavebním úřadě o ohlášení výstavby vašeho vysněného domu, dle podmínek stanovených v povolení.

Rezervační smlouva

Pakliže jste se rozhodli pro jeden z námi nabízených pozemků, je nutné, abyste s námi podepsali rezervační smlouvu. K tomu Vám stačí pouze občanský průkaz a 200.000 Kč na rezervační zálohu. Jsme si vědomi, že tuto částku nenosí každý klient u sebe. Z tohoto důvodu nabízíme možnost uhradit při podpisu smlouvy pouze 20.000 Kč a zbylou část, tedy 180.000 Kč, doplatit do 3 pracovních dnů převodem. V momentě, kdy je podepsána rezervační smlouva a splněny všechny nutné náležitosti se již nemusíte bát, že Vás o vysněný pozemek někdo připraví.

Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Dalším krokem podpis smlouvy o smlouvě budoucí kupní (SoSBK), která se podepisuje po vydání stavebního povolení, do 30 ti dnů od zaslání výzvy k podpisu. Tato smlouva je obsáhlejší a řeší například jak a kdy bude podepsána kupní smlouva, jasně stanovuje práva a povinnosti obou stran a další. Dále se v této smlouvě jasně stanovuje plateb­ní kalendář s variantou financování. Zde jedinou nutnou podmínkou je 1. splátka ve výši 15% (již zahrnuje rezervační zálohu) splatná do 10 ti dnů od podpisu SoSBK. Zbytek ceny je možné uhradit po kolaudaci Sítí a komunikací, před podpisem kupní smlouvy. Klienti, kteří se rozhodli financovat koupi pozemku prostřednictvím hypotéčního úvěru, mohou kontaktovat naše finanční centrum, které jim zpracuje nabídku na financování od různých finančních ústavů.

Kupní smlouva

Krátce před kolaudací budou klienti, informováni o blížícím se dokončení projektu. Všichni klienti musí provést kontrolu vybraného pozemku, aby se přesvědčili, že vše odpovídá jejich představám. Po finančním vypořádání, tzn. doplacení celé kupní ceny, dochází k podpisu kupní smlouvy a oficiálnímu předání pozemku. Pro usnadnění celého procesu koupě Vámi vybraného pozemku je pro Vás k dispozici profesionální tým prodejců a hypotečních poradců.